Otvoreni šampionat u brzoj telegrafiji

Novi Beograd, 8.4.2008.

Povodom 11. aprila, Dana Opštine Novi Beograd i radio-kluba „Novi Beograd“, u subotu, 5. aprila u Opštini Novi Beograd održan je Otvoreni šampionat u brzoj telegrafiji "Novi Beograd 2008". Pored toga, Radio klub Novi Beograd bio je i domaćin redovne godišnje sednice Skupštine Saveza radio-amatera Srbije.

Skup i šampionat, koji su se održali pod pokroviteljstvom Opštine Novi Beograd, je otvorio Zoran Pavlović, član Opštinskog veća. On je tom prilikom rekao da mu je velika čast što može da pozdravi radio amatere i otvori skupštinu i šampionat, jer Radio klub "Novi Beograd" svojim radom vrši veoma pozitivan uticaj na omladinu. Zoran Pavlović takođe je poželeo radio amaterima puno uspeha u budućem radu.

Na Otvorenom šampionatu u brzoj telegrafiji učestvovala su 22 takmičara iz 8 radio-klubova.

Sednici Skupštine Saveza radio-amatera Srbije je prisustvovalo 110 predstavnika radio-klubova i članova Saveza radio-amatera. Usvojeni su godišnji izveštaji i planovi rada za naredni period.

Kategorija od 21 do 40 godina - muškarci

Takmičar

P.znak

RX

RUFZ1

RUFZ2

MR

Hajošević Goran

YT7AW

 

155937

142531

3412

Živković Marko

YT2T

 

43607

38930

3093

Savić Slaviša

YT5DX

 

43485

38555

1559

Aleksić Živojin

YT1HA

 

33329

35797

1930

Beljanski Milan

YT7KM

 

22408

27331

1868

Krunić Dragoslav

YU2DRA

 

16496

14108

1806

Kategorija od 41 I više godina - muškarci

Takmičar

P.znak

RX

RUFZ1

RUFZ2

MR

Bogdanov Maladen

YU7NU

 

102041

110221

2929

Strahinović Milan

YU8A

 

48570

44552

3312

Raca Ljubomir

YU7RQ

 

11972

11973

1856

Kategorija žene

Takmičar

P.znak

RX

RUFZ1

RUFZ2

MR

Veljić Julija

YU8YL

 

27303

29288

2450

Kategorija do 16 godina - muškarci

Takmičar

P.znak

RX

RUFZ1

RUFZ2

MR

Slova

Brojevi

Mix

Ganević Armin

YU1FJK

-

-

-

14790

11931

-

Raca Igor

YU7BPQ

70/4

80/0

60/1

12485

10795

1355

Ganević Tarik

YU1FJK

90/4

100/2

-

9229

8491

-

Krivokuća Miloš

YU1FJK

50/2

60/0

30/5

-

-

-

Stefanović Pavle

YU1FJK

-

-

-

-

-

-

Krivokuća Vlada

YU1FJK

-

-

-

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorija od 21 do 40 godina - muškarci

Takmičar

P.znak

RX poena

Mesto

RUFZ

MR

RUFZ+MR

Mesto

Hajošević Goran

YT7AW

 

 

100.0

100.0

200.0

1

Živković Marko

YT2T

 

 

28.0

90.7

118.7

2

Aleksić Živojin

YT1HA

 

 

23.0

56.6

79.6

3

Savić Slaviša

YT5DX

 

 

27.9

45.7

73.6

4

Beljanski Milan

YT7KM

 

 

17.5

54.7

72.2

5

Krunić Dragoslav

YU2DRA

 

 

10.6

52.9

63.5

6

 

Kategorija od 41 i više godina – muškarci

Takmičar

P.znak

RX poena

Mesto

RUFZ

MR

RUFZ+MR

Mesto

Bogdanov Mladen

YU7NU

 

 

100.0

88.4

188.4

1

Strahinović Milan

YU8A

 

 

44.1

100.0

144.1

2

Raca Ljubomir

YU7RQ

 

 

10.9

56.0

66.9

3

 

Kategorija žene

Takmičar

P.znak

RX poena

Mesto

RUFZ

MR

RUFZ+MR

Mesto

Veljić Julija

YU8YL

 

 

100.0

100.0

 

1

 

Kategorija do 16 godina – muškarci

Takmičar

P.znak

RX poena

Mesto

RUFZ

MR

RUFZ+MR

Mesto

Raca Igor

YU7BPQ

260.7

1

84.4

100.0

184.4

1

Ganević Armin

YU1FJK

-

-

100.0

-

100.0

2

Ganević Tarik

YU1FJK

200.0

2

62.4

-

62.4

3

Krivokuća Miloš

YU1FJK

159.4

3

-

-

 

-

 

 Takmičarska komisija:

YU1EP, YT1YV, Bočina Petar